gore

Balans Plus

КЛИЕНТ

Balans+

ШТО ПРАВИМЕ ЗА КЛИЕНТОТ

Графички дизајн, социјални медиуми, дигитален маркетинг, веб дизајн и одржување, анализа на податоци, дигитална стратегија, контекстуален маркетинг

ЗA КЛИЕНТОТ

Balans+ е првиот пробиотски ферментиран производ на Македонскиот пазар. Овој пробиотски јогурт е одличен функционален и хранлив производ што на вкусен начин Ви помага во динамичното секојдневие.

Balans

Респонзивна веб страница

Дел од работата за Balans+, беше и нова респонзивна веб страница, каде што новиот и чист дизајн, кореспондира со самиот производ.

proekt1
proekti2

Социјални медиуми

Посебноста на самиот производ е пресликана и со уникатна комуникација на Баланс+ на Фејсбук страната, како и на останатите социјални мрежи.

fb twitter googl insta

Смутито е секогаш повкусно кога e во комбинација со #БалансПлус #БалансСмути😊

Posted by Balans + on Thursday, June 8, 2017

#БалансСмути рецепт на денот: Излупете едно киви и ставете го во блендер заедно со шолја #БалансПлус, неколку зрна гро...

Posted by Balans + on Monday, June 12, 2017

Вежбаме со #БалансПлус :)

Posted by Balans + on Thursday, April 6, 2017

Секогаш е вистинскиот ден да се почне со здрави навики :) Која е вашата омилена физичка активност? #BalansRun #BalansLife

Posted by Balans + on Wednesday, May 17, 2017

Појадокот е послужен! :) Со #Баланс+ останете во форма и оваа зима :)

Posted by Balans + on Saturday, December 17, 2016

A post shared by Bimilk (@bimilk.mk) on

A post shared by Bimilk (@bimilk.mk) on

A post shared by Bimilk (@bimilk.mk) on

A post shared by Bimilk (@bimilk.mk) on

Balans+ & Јадеме.мк

Една од соработките на која сме горди е онаа со Јадеме.мк, портал специјализиран за храна и рецепти. За оваа соработка изработивме апликација на Фејсбук, во која обожавателите можеа да изберат и направат за нив најдобрата комбинација на оброци (појадок, ручек и вечера), кои потоа се гласаа.

balans
levo

Zito Marketi

desno

Linea